Jak napełniać dzbanek Dafi?
13 grudnia 2018
Butelka filtrująca Dafi – na ile starczy filtr?
20 grudnia 2018

Jak wybrać filtr do dzbanka Dafi?

Dzbanki filtrujące Dafi składają się z dzbanka jak i wymiennego wkładu filtrującego. Tych ostatnich na rynku jest dość dużo do wyboru. Różnią się one działaniem i zastosowaniem. Możemy je dobierać względem własnych potrzeb i jakości wody kranowej jaką posiadamy w swoich domach.

Czytaj również: https://dafi.pl/moje-dafi/wymiana-filtra/

Wymienny filtr polskiego producenta Dafi

Jako użytkownicy dzbanków filtrujących Dafi, mamy tutaj dość spory wybór, jeśli chodzi o wkłady filtrujące. W sprzedaży występują 4 rodzaje filtrów.

Pierwszy z nich, standard – filtr ten oczyszcza wodę kranową oraz chroni czajnik przed kamieniem. Jest to najbardziej uniwersalny wkład filtrujący, przeznaczony do ulepszania jakości wody pitnej. Dzięki temu filtrowi woda jest idealna do picia, parzenia czy gotowania. Woda, która została przefiltrowana przy pomocy tego właśnie filtra jest alternatywą dla wody butelkowanej. Warto dodać, że chroni on również nasze urządzenia takie jak ekspresy do kawy czy czajniki przed osadem z kamienia. Kolejny model to tak zwany AGD+. Ogólnie mówiąc ten rodzaj filtrów skutecznie chroni urządzenia AGD przed kamieniem obecnym we wodzie. Filtr ten jest idealny dla osób, które chcą polepszyć jakość wody kranowej oraz sprawić, by była ona idealna do gotowania. Woda filtrowana za pomocą filtra AGD+ sprawdzi się też w przypadku ekspresów do kawy, żelazka lub nawilżacza powietrza. Filtr ten zapobiega wytrącaniu się kamiennego osadu przez redukcję nadmiaru soli wapnia oraz magnezu, dzięki czemu przedłuża on żywotność sprzętu AGD. Trzeci rodzaj filtrów to Mg+. Filtr ten oczyszcza wodę oraz wzbogaca ją w jony magnezu. Filtry magnezowe są najlepszą alternatywą wody butelkowanej. Dzięki magnezowi, woda smakuje lepiej i jest dużo zdrowsza. Ostatni rodzaj filtrów to Ph+. Pozwalają one uzyskać z wody kranowej wodę, która ma właściwości zasadotwórcze. Zawarte w przefiltrowanej wodzie minerały takie jak jony wapnia, sodu, potasu i magnezu sprawią, że staje się ona jest smaczna oraz zdrowa.

Dobranie filtrów do dzbanka

Filtry Dafi są uniwersalne i pasują do większości dzbanków filtrujących innych producentów. Nie ma więc ryzyka i nie trzeba kupując filtrów nieznanego pochodzenia. Wybierając wyprodukowane w Polsce filtry firmy Dafi możemy być pewni, że jest to produkt wysokiej jakości. Dodatkowo, na stronie internetowej producenta istnieje możliwość sprawdzenia, które filtry będą pasowały do dzbanka, który akurat posiadamy.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok