Jaki dzbanek Dafi wybrać?
3 grudnia 2018
Jak wybrać filtr do dzbanka Dafi?
15 grudnia 2018

Jak napełniać dzbanek Dafi?

Chcesz w swoim domu cieszyć się zdrową i przefiltrowaną wodą bez konieczności kupowania wody butelkowanej? Teraz to możliwe. Od wielu lat na polskim rynku dostępne są różne rodzaje filtrów do wody, oczyszczające i nadające wodzie kranowej lepszy smak. Największym zainteresowaniem wśród konsumentów cieszą się dzbanki z wymiennymi wkładami filtrującymi marki Dafi. Pozwalają one dopasować wielkość i typ dzbanka do własnych potrzeb jak i dostosować wkład filtrujący do jakości wody kranowej jaką posiadamy w swoich domach.

Jak napełniać dzbanek filtrujący? Sposób użycia.

Aby dzbanek służył nam odpowiednio długo, warto przestrzegać kilku zasad, które pozwolą na jego dłuższe i skuteczniejsze funkcjonowanie. Bardzo ważnym elementem działania dzbanka jest utrzymywanie go w czystości. Przed każdorazową wymianą filtra ważne jest dokładne umycie pod bieżąca wodą wszystkich elementów dzbanka. Zarówno dzbanki szklane jak i te wykonane z tworzywa mogą być myte ciepłą wodą z dodatkiem detergentu do naczyń.

Używanie dzbanka ogranicza się do kilku prostych czynności. Po za wymianą filtra raz w miesiącu, aby cieszyć się czystą i zdrową wodą należy wlewać do pojemnika filtrującego odpowiednią ilość wody. Ilość wody jaką możemy jednorazowo przefiltrować zależna jest od wielkości dzbanka jaką posiadamy. Dafi swoim klientom oferuje dzbanki różnej pojemności od 2 do nawet 4 litrów.

Najzdrowsze jest napełnianie dzbanka taką ilością wody jaką aktualnie potrzebujemy do spożycia. Powinniśmy unikać pozostawiania wody w dzbanku na dłuższy czas. Woda odstana jest mniej zdrowa i traci swoje wartości odżywcze. Do dzbanka należy nalewać wodę zimną. Co ważne przed spożyciem wody przefiltrowanej należy odczekać kilka minut do momentu całkowitego przefiltrowania wody jaką przeznaczyliśmy do oczyszczenia. Dzięki temu unikniemy mieszania się wody z pomiędzy zbiorników. Cały proces filtrowania nie powinien trwać dłużej niż kilka minut.

Dzbanek Dafi można napełniać wodą kranowa o rożnej twardości. Do jakości wody jaką posiadamy w swoich domach należy dobrać odpowiedni filtr, których marka Dafi ma dość dużo w swojej ofercie.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok